Lubię uczyć. Nawet bardzo. Jeszcze bardziej jednak cenię sobie mój czas. Nie oznacza to, że do lekcji przygotowuje się mniej, jednak uważam, że należy robić to mądrze. Tutaj z wielką pomocą przychodzą nowe technologie.

Koniec marnowania czasu w edytorze tekstowym! Przygotuj swoje zajęcia szybciej korzystając z tych darmowych stron do tworzenia materiałów na lekcje!Bo mądrze użyta technologia ułatwia życie nauczycielom.

https://worksheets.theteacherscorner.net/ – co to za perełka:) Stary jak świat generator, ale ile da się w nim zrobić 🙂 Wykreślanki, dopasowywani, krzyżówki, zadania z lukami. Bajka! I to darmowa!

http://www.johnsesl.com/ – generator ćwiczeń z lukami: wklejamy tekst i generujemy różne rodzaje luk, np. z podaną pierwszą literą, z liczbą kresek odpowiadającą liczbie liter, z podanymi samogłoskami lub spółgłoskami itd. Drukujemy ćwiczenia lub wybieramy opcję „drukuj do pdf” i zapisujemy pdf na komputerze. Pamiętaj o opcjach ukrywania lub pokazywania wyrazów (dostępna na górze w generatorze – często nauczyciele nie widzą tych opcji.)

https://wordwall.net/ – generator interaktywnych ćwiczeń do pracy na lekcji lub w domu. Jest możliwość druku. W darmowej wersji możemy stworzyć pięć zadań z różnym słownictwem, a każde z nich wykorzystać nawet w siedemnastu automatycznie generowanych różnych rodzajach ćwiczeń takich jak np. dopasowywanie, quiz, krzyżówka, wykreślanka.

https://www.vocabulary.com/ – wklejamy listę słówek lub cały tekst, a program proponuje nam słowa do wykorzystania. Wybieramy tylko te, które chcemy i dostajemy wraz ze słowami – definicje i przykłady z danym słowem z sklejonego tekstu. Bardzo ułatwia to życie.

https://lyricstraining.com/ – baza tekstów piosenek w różnych językach. Wybierając konto nauczycielskie, możemy przerabiać teksty na ćwiczenia z lukami. Po wyborze piosenki, na dole kliknij okienko z drukowaniem ćwiczenia, a pojawi się opcja drukowania tekstu z ukrywaniem słów poprzez kliknięcie. Przygotowanie piosenek do słuchania jeszcze nigdy nie było takie proste!

Podobają Ci się moje pomysły? Może chcesz się za mną szkolić?

Sprawdź ofertę moich kursów tutaj: annapoplawska.pl/szkolenia

pozdrawiam,

Ania Popławska