Nie wiem czy muszę jeszcze komukolwiek pisać, czym jest Netflix, ale na wszelki wypadek zacznijmy od podstaw:) Jest to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali ONLINE przy relatywnie niskiej stałej miesięcznej opłacie. Już za 34 zł można mieć abonament Basic, Standard za 43 zł, a Premium 52 zł.

O co chodzi z tym Netflixem?

We wszystkich abonamentach można oglądać wszystko czego dusza chce i na Netflixie znajdzie, a znaleźć można naprawdę sporo. Z Netflixa skorzystasz na komputerze, komórce smart TV lub tablecie – w najtańszej opcji tylko na jednym narzędziu w tym samym czasie. Oznacza to, że możesz zacząć oglądać film w domu, a dokończyć go na komórce na siłowni lub stojąc w korku (wystarczy pobrać aplikację i zalogować się na te same dane, co na komputerze). Oznacza to również, że jeśli Ty oglądasz film na komórce, Twój mąż nie może oglądać nic na komputerze w tym samym czasie. Warto to sobie na początku ustalić. U mnie pojawiło się parę sporów wynikających z oszczędności i chęci ograniczenia abonamentu do 1 ekranu (nie wyszło i każdy ma teraz swój). Podwyższenie abonamentu do 43 zł, oprócz uspokojenia atmosfery w domu wiąże się z tym, że pojawia się opcja oglądania w HD. Jeśli kiedyś będę mieć więcej domowników, rozważę opcję na więcej ekranów, bo przy najwyższym abonamencie mamy już FULL HD – Ci, którzy oglądają na telewizorze na pewno zauważą różnicę. Mój tata w każdym razie ją widzi i nie wyobraża sobie opcji przejścia na niższe opcje 🙂 Mam też znajomych, którzy składają się co miesiąc na konto premium, gdzie za 52 zł, jest dostęp do 4 ekranów – czyli wychodzi po 13 zł na głowę.

Nie masz neta? Nie ma problemu

Netflix to również możliwość oglądania filmów bez dostępu do internetu. Wystarczy wcześniej pobrać film lub serial na nasze urządzenie. Ważne – film zapisze się wewnątrz aplikacji Netflix, co ma plusy i minusy. Film nie zajmuje wtedy bardzo dużo miejsca i możesz spokojnie pobrać wszystkie sezony swojego serialu i telefon, a raczej jego pamięć, to przeżyje. Nie możesz natomiast wyjąć z urządzenia pobranego serialu i przekazać go dalej. Bo kto w sumie chciałby się bawić w pirata przy takich możliwościach jakie daje Netflix?

English, please

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam oglądać filmy i seriale w oryginale. Czasem jest to trudne, szczególnie jeśli zaczynam tematykę, w której językowo nie czuję się bardzo pewnie. Dotyczy to sfer medycznych i prawniczych, czasem czegoś nie rozumiem, ale to nie jest w ogóle problemem. W każdym momencie możemy włączyć napisy polskie lub w języku oryginalnym, lub na zupełnego leniwca – polskie audio.

Następny odcinek za 4,3,2,1…

Czy czasem oglądasz serial np. w wannie lub na łóżku i zostawisz pilot od telewizora bardzo daleko i baaaardzo nie chcesz wstać, aby włączyć kolejny odcinek? Na Netflixie tego nie ma, po skończonym odcinku, kolejny włączy się automatycznie po paru sekundach. To też minus, bo można tak całą noc, ja tak poznałam pierwsze 2 sezony Suits (nie cierpię Polskiej nazwy).

Moja subiektywna lista przebojów Netflix z 2017:

Chcesz zacząć swoją przygodę z Netflixem, ale nie wiesz od czego zacząć? Poniżej moja osobista lista przebojów:

Black Mirror (absolutnie wszystkie sezony, łącznie z najnowszym 4)

Każdy odcinek jest o czymś innym, łączy je tylko mroczna wizja świata zachłyśniętego nowoczesnymi technologiami. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Dark

Największe zaskoczenie 2017 – niemiecki serial z tak świetną fabułą, dobrze przemyślany i dobrze zagrany, nie można odejść od ekranu i z niecierpliwością czekam na 2 sezon. Kim jest Noah????

Stranger Things

Łączy w sobie elementy gatunków horroru i science-fiction. Akcja serialu osadzona jest w latach 80. w amerykańskim stanie Indiana, a formą i treścią nawiązuje do popkultury tamtego okresu, w tym m.in. do twórczości Stevena SpielbergaStephena KingaGeorge’a Lucasa, Ridleya Scotta i Jamesa Camerona. Świetnie zagrany i świetnie wyprodukowany.

Suits

Od czasów Ally McBeal nie widziałam lepszego serialu o prawnikach. I jeszcze do tego tak dobrze ubranych. W ostatnich sezonach zahaczamy troszkę o science fiction, ale kto by się tym przejmował:)

Mindhunter

Serial opowiada o pracy agentówspecjalnych FBI Holdena Forda i Billa Tencha, którzy w 1979 roku nawiązują współpracę w celu opracowania metod ścigania seryjnych morderców i analizy przyczyn popełnionych przez nich zbrodni. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon.

Orange is the NewBlack

Serial opowiada historię Piper Chapman, która na 15 miesięcy zostaje zesłana do żeńskiego więzienia za posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych swojej byłej dziewczyny i międzynarodowej przemytniczki narkotyków Alex Vause. W serialu przedstawione są losy osadzonych z różnych klas społecznych i o różnym pochodzeniu, historie kobiet i personelu więzienia są uzupełniane o wydarzenia z przeszłości. Na razie mamy do obejrzenia 5 sezonów, ja czekam na 6 🙂

Od dziś również – FRIENDS!!!!

Chyba nie muszę pisać o czym to jest 😀

Pamiętaj, że wykupując abonament, pierwszy miesiąc masz za darmo. Możesz zawsze się wycofać, choć jeśli kochasz seriale, sądzę, że to mało prawdopodobne.

Jeśli już jesteś uzależniona od Netflixa, podziel się w komentarzu filmami, lub serialami, których zabrakło w moim zestawieniu,